Nøysom levende - shop økonomisk med prisen per kilo

For å spare for å redde liv og penger på shopping er det viktig at du lærer en ny god vane alpinanlegg basert på pris per kilo i stedet for enhetsprisen på supermarkedet. Så du kan veldig lett spare penger!

Magien av emballasje

Når du går vil du bli stadig fristet i butikken av alle slags vakker innpakning. Store merker er daglig bombardert med reklame, så er det mer sannsynlig å kaste disse elementene i handlekurven. Dessuten kan emballasjen arbeide meget forvrengt.

Noen produsenter vet at deres kunder må se kostnadene. De ønsker å sette sine produkter så billig i markedet. For å gjøre dette de ikke nødvendigvis redusere prisen. De reduserer ofte innholdet i pakken. Så det kan skje at produktet av den kjente merkevaren er nesten like billig som en merkevare. Men du får mye mindre for pengene!

Les også: 5 tips for å spare for den ukentlige handle

Ikke sammenlign absolutte priser

Slik at prisen på produktet ikke si direkte om du er ute billigere. En billig pakke kan være dyrere per kilo enn en dyrere pakke av merkevaren. Heldigvis kan du nå enkelt sammenligne på kilowatt liter og enhetspris.

Prislapper i matbutikken du ofte finne den rette på bunnen av en bulk pris som du kan sammenligne. Hvis en pakke med nudler 500g 0,99 euro kilo prisen er 1,98 euro. I tillegg, hvis en pakke av nudler 250g er men, 70 cents er således billigere. Men disse nudler koster 2,80 euro per kilo. Hvis dette kilo sammenlikner priser slik at du ser et produkt svært raskt hvor dyrt faktisk.

Nøysom levende er ikke alltid faller for den laveste prisen

Å leve det er viktig at du kan spare penger økonomisk. Virkelig spare penger på matbutikken du ikke blindt kjøpe de billigste produktene. Dette gjør det mulig å bruke for mye penger konsekvent.

Alltid sammenligne kilo liter eller enhetspris. Du kan nesten se bort fra den vanlige prisen og velge det billigste produktet.

Unntak av skuffen urt ost

Tenk deg at du har en fest, og du ønsker å sette i drikke toostjes. Du planlegger noe her å sette deilige ting som egg salat og urter ost.

I dette tilfellet, har du sannsynligvis ikke vil kilo pris å sammenligne den absolutte prisen. Nemlig du kjøper en kopp urt ost for dette partiet. I er i denne situasjonen. Så, spiller det ingen rolle hvilket i dette tilfellet kilo prisen lavere. Du kjøper en container urt ost, så du kan bare gå for det beste.